Prosinec 2016         program v pdf 

Jak básníci čekají na zázrak

  legendární Básníci se po dvanácti letech vrací na plátna kin  

Pátek 2. prosince, 20.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 120 minut.

Štěpán a Kendy zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici. Jeho největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? Komedie v režii Dušana Kleina. ČR 2016.

Orel Eddie

  film inspirovaný skutečným příběhem  

Pátek 9. prosince, 20.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 106 minut.

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový sen, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards, nemá jen tak někdo. Michael touží stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii v jakémkoliv sportu. Vyzkouší mnoho různých disciplín, ale ukazuje se, že nemá příliš sportovního talentu. Jedinou jeho šancí se ukážou být skoky na lyžích. Na scénu vstupuje Bronson Peary, údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale také bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a společně začnou naplňovat Michaelův velký sen. V roce 1988 v Calgary vstoupí Michael do olympijských dějin jako nezapomenutelný Orel Eddie... Komediální drama podle skutečného příběhu. USA / V. Británie / Německo 2016. Anglické znění s českými titulky.

Zootropolis

  rodinný animovaný snímek ze studia Walta Disneyho                  DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ  

Pátek 16. prosince, 18.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 109 minut.

Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen tady najdete luxusní čtvrti, jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde se můžete stát čímkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ... Dobrodružná animovaná komedie. USA 2016. Český dabing. ŠÚ.

Cesta do fantazie

  filmová projekce + hudební vystoupení                              FILMOVÝ KLUB  

Sobota 17. prosince, 19.00. Podrobnosti na plakátech a webu.

Dobrodružný animovaný snímek. Po skončení filmu zahraje Ondřej Soldán.

 

 

NA LEDEN 2017 PŘIPRAVUJEME:

Doba ledová: Mamutí drcnutí / Tajný život mazlíčků / Rodinné štěstí / Pojar dětem

 

 

                                                                                                

Zajímavé odkazy: 

 

www.csfd.cz

www.acfk.cz

www.ufd.cz

www.cinemart.cz

www.aerofilms.cz

www.bontonfilm.cz

www.a-company.cz

 

 

 

  Další projekce filmového klubu 

  se uskuteční v sobotu 

  17. prosince 2016. 

  Uvidíte film Cesta do fantazie 

  a poté zahraje Ondřej Soldán.   

 Více info zde.