Září 2016              program v pdf             

Malý princ

  animovaná adaptace slavné Saint-Exupéryho knihy            DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ  

Pátek 9. září, 18.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 106 minut.

Ústřední postavou příběhu je malá holčička, které trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused letec představí neobyčejný svět, s nímž jej před dávnou dobou seznámil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta vlastní představivostí, na které zjistí, že doopravdy můžeme vidět jen srdcem... Příběh o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Francie 2015. Český dabing.

Já, Olga Hepnarová

  psychologické drama podle skutečné události  

Pátek 16. září, 20.00. Vstupné 70 Kč. Vhodný od 15 let. 105 minut.

Příběh mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala. V roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Zároveň se snaží najít příčiny tohoto strašného agresivního aktu... ČR / SK / Polsko/ Francie 2016. České znění.

Vzkaz v láhvi

  severská krimi podle bestselleru Jussiho Adler-Olsena  

Pátek 23. září, 20.00. Vstupné 70 Kč. Vhodný od 12 let. 112 minut.

Severním mořem putuje tajemný vzkaz v láhvi a po osmi letech doputuje až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck a jeho asistent Assad jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil. Jen co detektivové začnou záhadu rozplétat, věci se dají do pohybu v ďábelském tempu... Kriminální thriller podle knižní předlohy navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek. Dánsko 2016. České titulky.

Až na severní pól

  francouzský originálně výtvarně ztvárněný animovaný snímek    DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ   

Pátek 30. září, 18.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 81 minuta.

Patnáctiletá Saša, dcera bohatých aristokratických rodičů, žije v Rusku na konci 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se nevrátil ze své poslední expedice na severní pól. Olukin předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří jí už sjednávají svatbu, to neschvalují... Silný příběh o dívce, která se rozhodne vzepřít svému osudu a uprchne z domova s odhodláním dědečka najít – i kdyby měla dojít až na severní pól... Animovaný snímek. Francie / Dánsko 2015. Český dabing.

NA ŘÍJEN PŘIPRAVUJEME:

Teorie tygra / Kung Fu Panda 3 / Revenant Zmrtvýchvstání

 

Zajímavé odkazy: 

 

www.csfd.cz

www.acfk.cz

www.ufd.cz

www.cinemart.cz

www.aerofilms.cz

www.bontonfilm.cz

www.a-company.cz

 

 

 

 Další projekce filmového klubu se uskuteční v sobotu 8. října 2016.

 Uvidíte snímek Tohle je náš svět a zahraje skupina Bezestopy. 

 Plakát zde.

  V úterý 11. 10. 2016 ve 20.00 vás zveme na přednášku Dana Přibáně o jeho poslední cestě po Austrálii a Tichomoří.

Více info zde.